Pravidla lásky

Můžu vám směle a bez ostychu říct, že žádná pravidla nejsou.

Láska totiž není žádná hra, ale skutečný život. Partnerství je celá řada kompromisů, které je třeba udělat, než do toho praštíte. Někomu to trvá rok jiným 10 let, někdo třeba žije na „psí knížku“ do dnes a jsou šťastni. Žádné zbytečné papíry, pravidla či hranice. Na tom není nic špatného.

Jako každý den ráno děláte věci podle sebe, jak jste zvyklí, tak i vztahové otázky budete řešit, jak jste zvyklí. Podle určitého vzorce z dětství, dobové a mentální kultury. A jestli první větu přijmete za svou nebo ne je jen na vašem uvážení. Jsou totiž lidé, kteří pravidla ve svém životě potřebují a trvají na nich. Tohle rozhodnutí respektuji.

Stále platí, jak si vztah s partnerem nastavíte, takový ho budete mít. Je jedno jestli všechny domácí práce dělá muž nebo žena. V momentě, kdy se stanete partnery jste tým a měli byste se tak chovat. To znamená nenechávat všechny povinnosti jen na jednom nebo druhém. Partner se pak může cítit ve stresu, že necháváte vše na něm a to taky není dobře.

Ve chvíli, kdy potkáte tu správnou osobu, která k vám pasuje budete mít jasno a v 85 % názorech se budete shodovat. Tím myslím názory na určité životní situace, budoucnost a lásku. Těch zbylých 15 % jsou vaše vlastní koníčky a zájmy. Není dobré dělat vše bez výjimky společně. Být na sobě úplně závislí a nemít své vlastní přátele a koníčky z dlouhodobého hlediska nedělá dobrotu.

Důležité je vědět (a hlavně chtít vědět), co má a nemá ráda druhá strana. Ty kompromisy jsou pak mnohem jednodušší. Do hlavy tomu druhému nevidíte a snadno se můžete splést v tom co si druhý myslí. Je proto ze začátku rozumné vše spolu probrat a ujasnit si případná nedorozumění.

Víte, co tím myslím? Co si o vztahových pravidlech myslíte vy? Máte sami nějaká a nebo je váš vztah bez pravidel?

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s